Освіта для сталого розвитку

Фото для рубрики

Темою самоосвіти вихователя – методиста Ніни Олександрівни Шупарської є :

Впровадження ідей сталого сталого розвитку за програмою «Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку».

Суть цієї програми — оволодіння дітьми життєвими навичками: екодружність, гармонізація здоров’я, соціальне оточення. Поняття сталого розвитку — це цілий напрям освіти, який передбачає формування у людей такої моделі поведінки, яка дозволяє, не знижуючи сьогоднішній рівень життя, дбати про наступні покоління. Світло потрібно вимикати, коли воно не використовується, воду теж. Треба обережно ставитись до навколишнього середовища, не забруднювати його. Робота починається з дуже маленьких дітей, і через них намагаємося достукатися і до батьків. Наприклад, соціальні навички вітатися, просити або надавати допомогу, дякувати за щось. Багато проблем в нашому світі виникає якраз через те, що у багатьох людей ці елементарні навички відсутні.

Впроваджуючи програму, вже є результати — діти пропонують батькам вимикати світло, коли воно непотрібне, рятують воду, щоб вона не витікала потоком. Дійсно, через дітей, які можуть це все щиро приймати, ми впливаємо і на дорослих

Заняття "Що про воду треба знати, щоб її не витрачати"
Казка "Їжачок"
Консультація "Освіта для сталого розвитку"
Казка "Чарівне слово"
Казка про жабку
День Землі (відео)
Консультація для батьків "Сталі звички на кожен день"
Осінь в ЗДО "МовоЗнайко" (відео)
"Казка про Осінь та маленьких звіряток" (відео)
Впровадження ідей сталого розвитку з дітьми дошкільного віку (відео)
Екологічна гра "Як правильно сортувати сміття" (відео)
Довготривалий проект в ЗДО "Город на підвіконні" (відео)
9.жовтня 2022 року вихователь-методист СДНЗ № 37 Ніна ШУПАРСЬКА взяла участь в Всеукраїнському марафоні на тему "Сталий розвиток: від освіти до світу"
Хвилинки милування красою осені (відео)
22 березня - Всесвітній день води (відео)
Заняття "Як діти Жабку врятували"
Сертифікати, свідоцтва (Шупарська Ніна Олександрівна)
Презентація "Освіта для сталого розвитку"
Освіта для сталого розвитку
"Сніг- сніжок, посипав поріжок". Спостереження та ігри зі снігом дітей старшої групи ( зима 2020)
1.03.2019 року старша група СЗДО № 37 долучилась до проведення «Всеукраїнського заняття доброти» на тему: «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Провела заняття вихователь - методист закладу Шупарська Н.О.
Дефіле «Екомода»
Город на вікні
Інтерактивний семінар з проблеми «Формування екологічної свідосмості у дітей дошкільного віку через різні види діяльності» за програмою Н. Гавриш «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку»
Екологічний квест