Бавитися з піском — чи не найулюбленіше заняття дітлахів. Однак далеко не завжди вдається організувати дозвілля дітей так, щоб вони мали змогу гратися в пісочниці. Чудовою альтернативою в такому разі є кінетичний пісок — надзвичайно приємний на дотик та доволі незвичайний за своїми фізичними якостями.
Річ у тім, що кінетичний пісок має унікальні фізичні властивості. Якщо його ледь прим’яти, він стає твердим та щільним, а фігурки, виліплені з такого піску, чудово зберігають форму. Цікаво, що кінетичний пісок не засихає, а також не липне до рук. На перший погляд, це звичайний пісок, однак насправді це не так.
Звісно, кінетичний пісок можна купити у магазині. Однак коштує він недешево, та упевненості в якості його інгредієнтів, їх безпечності для дитини немає. До того ж кінетичний пісок дуже легко приготувати самостійно, використовуючи безпечні складники.
Отож, для приготування кінетичного піску потрібно:
Усі ці компоненти потрібно перемішати в чистій ємкості. Пісок готовий! За бажанням можна додати кілька крапель барвника. Різнокольоровий пісок дітям особливо до вподоби.
Заповіді для мами і тата майбутнього першокласника
1. Починайте „забувати” про те, що ваша дитина маленька. Давайте її посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це ніжно, з довірою: „Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд”. Не робіть з дитини лише споживача, нехай вона буде рівноправним членом сім’ї зі своїми правами і обов’язками.
За нинішніх умов питання взаємодії дошкільного навчального закладу і родин вихованців стає дедалі актуальнішим. Важливо не лише здійснювати психолого-педагогічну просвіту батьків, виробляти разом з ними єдину стратегію впливів на дитину, а й залучати їх до життя дитсадка та суспільства загалом. Активна позиція батьків, продуктивна співпраця дорослих – необхідний для дошкільника зразок соціальної поведінки, своєрідний “ заспокійливий засіб ” , гарант певної безпеки у складних суспільних обставинах, а також запорука гармонійного розвитку дитини.