Скарбничка вихователя: СОПІТ ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА

«Лялька замазура» (Дидактична гра-заняття з дітьми раннього віку)

Програмовий зміст:

Формувати у дітей культурно - гігієнічні навички; вчити малят послідовно виконувати ігрові дії (наливати воду, купати ляльку,  витирати рушником, одягати чисте вбрання);

Поповнювати уявлення про властивості та якості води: ллється, прозора, холодна, тепла, гаряча, чиста; привчати до безпечного поводження з водою;

Формувати усвідомлене позитивне ставлення до свого організму: вода дає здоровя;

Розвивати емоційну сферу дітей, залучати до повторення потішок;

Виховувати добре почуття, дбайливе ставлення до ляльки.

Словник: купати, мити, витирати, тепла, ллється, рушник.

Попередня робота: Розглядання відео « Дітям про особисту гігієну», « Марійка й мило». Читання віршів Бойко Г. «Сонечка умита», «Здоровим будь», Капутікян С. «Хлюп-хлюп». Розігрування потішки «Водичка, водичка».

Обладнання:  лялька Марійка, миска, мило, рушник,зубна щітка, зубна паста, пальчикова гра «Чистий і охайний», психогімнастика, музичний супровід, посуд з водою (холодно, тепла, гаряча).

Хід заняття:

Діти заходять у групу під музику В. Шаїнського «Посмішка».

Психогімнастика: «Привітання».

-Діти стають в коло, посміхаються один до одного.

-У садочку новий день

-Всім говорим: «Добрий день!»

-Добрий день, тобі й мені

-Усім людям на землю.

-- Малята, давайте з вами пограємо. Я буду вас запитувати, а ви відповідати і показувати руками.

-  Ручки мили?

-  Мили.

- Вушка мили?

- Мили.

- Щічки мили?

-  Мили.

- Усе помили, нічого не забули?

-   Ні.

-  А зараз ми чистенькі, дуже чепурненькі.

-  Вам подобається бути чистими? Мені також.

-Взяли мило духмяне мило

(Діти імітують миття рук, потирають долоні, наче миють руки)

- Добре руки з ним помили,

-Полетіли від води бризки рук туди- сюди.

(Стиснули кулачки, випрямити пальчики, наче струшують водичку).

-Рушничок свій беру

(Енергійно імітують витирання рук, почергово, кожну руку).

-Швидко руки обітру.

Стукає у двері лялька Марійка.

-Можна до вас? (лялька)

- Можна. Заходь(вихователь).

-Доброго дня, дітки. Мене звуть Марійка.

- Ой, чому ти така брудна?(вихователь)

-Я не вмію сама вмиватись, прийшла до вас по допомогу(лялька).

- Дітки, допоможемо Марійці?(вихователь).

- Розкажіть,  хто вам допомагає вмиватись?

Відповіді дітей.

-Я сьогодні буду мамою ляльки Марійки. Навчу разом з вами, як потрібно слідкувати за чистотою свого тіла.

- Спочатку, поговоримо.

- Для чого мами миють своїх діточок? (щоб були чистими, здоровими). Я хочу, щоб моя донечка теж була чистою і здоровою.

- Якою водичкою потрібно вмиватись ? (теплою, холодною, гарячою).

Вихователь дає змогу доторкнутись до води й вибрати теплу воду для вмивання.

-Чи можна митися холодною водою,дуже гарячою водою? Чому не можна? (можна захворіти або опектися) -   

- Що ще потрібно для вмивання? (мило, рушничок, зубна щітка і паста) 

Дослідницька діяльність з водою:

У трьох прозорих глечиках налита вода. Діти на дотик визначають її стан:

холодна, гаряча, тепла.

- Так у який воді будемо мити ляльку Марійку? (виливає з теплого глечика воду) А як крапає водичка? (крап - крап) 

- Хто хоче допомогти Марійціі

- Що нам ще потрібне для миття рук і обличчя? (мило)

- Ось наше мило лежить у своєму будиночку. Як він називається? (мильниця) Давайте мило понюхаємо. Воно таке запашне! Тобі  подобається запах? (індивідуальне звертання до дітей)

- Вона яка? (обстеження) (мяка, приємна на дотик)

- Подобається?

 Показ вихователем миття ляльки.

Ллється чиста водичка,

Миє Катю чисто-чисто.

Шийку, ручки вимиває,

Нічого не забуває.

- Викупали ляльку. Що робитимемо потім? ( витираємо рушником)

                                                                      Той, хто умивається

                           З рушничком вітається. (витирає ляльку)

 - Марійці дуже подобається рушничок. Як ви думаєте, чому?

 - Доторкніться до рушника. Який він? ( чистий, мякий)

- Діти, а ви любите митися?

- От молодці! Тому ви завжди такі усміхнені, охайні, чистенькі,гарненькі!

- Діти, погляньте на водичку. Яка вона тепер? (мильна)

 - А в мене є ще щось мильне. Що це? (мильні кульки)

 - Зараз ми пограємо разом з Марійкою: я буду пускати мильні  кульки, а ви будете їх ловити.

Ти дивись, дивись, дивись,

Полетіли кульки ввись.

Жовті, сині та червоні –

Кульки різнокольорові!

-А зараз ми з вами пограємо у цікаву гру «Допоможи зібрати необхідні речі для вмивання»

HAT