Скарбничка вихователя: СОПІТ ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА

«Казка в гості завітала» (для дітей раннього віку)

Спеціальний дошкільний навчальний заклад №37 для дітей з вадами мови

«Казка в гості завітала»

(для дітей раннього віку)

Підготувала: вихователь Сопіт Т. В.

м. Чернівці 2021

Програмовий зміст:

Продовжувати знайомити дітей з народними казками, прищеплювати цікавість до художнього слова;розвивати і збагачувати словниковий запас назвами тварин, вміння передавати емоції, міміку, жести певного образу. Вчити викладати силуети героїв казок, відповідно контуру; складати казкових героїв з двох частин. Розвивати мовлення, образне мислення, дрібну моторику, пам'ять, увагу, уяву. Виховувати дружні стосунки, самостійність.

Матеріал та обладнення:

Ілюстрації до казки «Колобок», ширма для лялькової вистави, ляльки, фланелеграф, загадки, дидактичні ігри: « Знайди за контуром», «Склади з двох частин», « Знайди маму», телевізор, музичний супровід.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

 

Під мелодію діти заходять в зал і стають біля вихователя.

Вихователь:

-Який настрій у вас, малята?

-А щоб настрій став ще кращий, слід посміхнутися усім навколо , привітатись і посміхнутись.

Діти вітаються.

Вихователь:

Посміхнулись сонечку – здрастуй, дороге!

Посміхнулись квітці-хай вона росте!

Посміхнулись дощику-лийся мов з відра!

Посміхнулись друзям-бажаєм вам добра!.

-Малята, а ви полюбляєте казки?

-Молодці! Казка - це завжди цікаво, бовона веде нас у чарівний

світ дивовижних історій та пригод. Сьогодні ми продовжимоподорожувати дивовижною країною українських народних казок,

авайте, ми прогуляємось по казковому лісу (звучить музика).

Лунає мелодія звуків лісу. Діти ходять по залу, слухають спів пташок, дзюрчання струмочка, шелест листочків. Всі зупиняються і виконують логопедичні вправи, імітуючи пісеньку струмочка, шорох листочків.

Вихователь:

- Дивіться, дітки, пеньок. Цікаво, що там? Мені здається, що там хтось ховається (вихователь дістає колобка)

- Дітки, як ви гадаєте, хто це? Правильно, колобок.

- Колобок хоче з вами познайомитесь (вітання на металофоні - діти називають по черзі імена).

Вихователь:

 

-Сідайте зручно , колобок хоче розказати історію, яка з ним трапилась.

Вихователь показує дітям лялькову виставу по казці «Колобок».

Після перегляду вистави, діти відгадують загадки про тварин.

На фланелеграфі малята викладають казкових героїв, яких зустрів колобок і відповідають на запитання вихователя.

Вихователь:

- Діти, чи сподобалася вам ця казочка?

- Як називається казка?

- Про кого в ній ідеться?

- Хто спік Колобка?

- Чи послухався Колобок бабусю?

- Що він зробив?

- Кого першим зустрів Колобок?

- Що зробив Колобок, щоб зайчик його не з'їв?

- Хто наступний зустрівся нашому герою?

- Чим закінчилася казка?

Вихователь:

- Правильно, усі звірята і колобок подружились між собою, почали

дружно й весело грати, тож, давайте і ми з вами пограємо у гру:

«Чарівна хустинка» (імітація поведінки звірят).

Вихователь:

-Колобок приніс цікаві завдання.

- Ми підійдемо з вами до стола, де знаходяться картки із завданням і почнемо їх виконувати ( діти підходять до стола, де розташовані картки )

Дидактичні гри:

« Знайди маму для малят».

«Склади з частин ».

«Знайди по контуру тваринку».

-Колобок, підійди до столів, подивись, як дітки виконали завдання.

Колобок дивиться і хвалить всіх дітей,

Вихователь:

-Діти, куди ми з вами сьогодні потрапили? (в чарівний ліс).

-Хто заховався за пеньком? (колобок).

-Кого зустрів колобок? (зайчик, вовк, ведмідь, лисичка).

-Як поступила лисичка з колобком? (подружилась).

-Так, лисичка подружилась не тільки з колобком, але всі звірята подружилась між собою.

-Тож, стаємо всі у коло і заспіваємо пісню про дружбу: «Ти довкола посміхнись».

Колобок пригощає дітей смаколиками.

HAT