Скарбничка вихователя: СОПІТ ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА

Чарівна водичка (дидактична гра)

Спеціальний дошкільний навчальний заклад №37 для дітей з вадами мови

Чарівна водичка

(дидактична гра)

Підготувала: вихователь ясельної групи Сопіт Тетяна Вікторівна

м. Чернівці 2020

Мета:

Продовжувати ознайомлювати дітей з властивостями води (холодна/тепла). Спонукати до експериментування (тоне/не тоне предмет у воді). Формувати вміння групувати предмети за кольором і формою (квадратний, круглий). Вправляти у звуконаспідуванні під час різних дій з водою. Розвивати мислення, спостережливість, дрібну моторику. Підтримувати інтерес до гри. Матеріал: посудина з водою й піском на дні, сухий пісок, гумові іграшки (качка, каченята), камінці, мушлі, ложки, сухі гілочки, м'ячики, пласкі різноколірні зображення рушничків і гніздечок на картоні.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Педагог підводить малят до посудини з водою, у якій плавають гумові каченята в різноколірних капелюшках, а поряд на зеленому ворсистому килимку сидить іграшкова качечка.

-Гляньте-но, малята, який гарний ставочок! Яка чиста водичка в ньому, яка зелена травичка на бережку!

-А хто це сидить на травиці? (качечка).

-А у водичці хто? (каченята).

-Що роблять каченята? (плавають).

-Наша качечка кряче каченяток не бачить.

-Вони в хованки грають, на матусю не вважають.

- Як каченята можуть грати в хованки у воді? (відповіді дітей).

- Попросимо їх попірнати ( діти рукою занурюють каченят під воду, а потім відпускають і спостерігають, як вони виринають)

- Яка водичка в ставочку - тепла чи холодна?

- Якими стали каченята після пірнання? А ваші ручки? (відповіді дітей).

Дидактична гра “Кольорові рушнички”

- Каченяткам треба обсохнути, посадимо їх на рушнички.

- У кожного каченятка свій рушничок - такого самого кольору, як і його капелюшок.

Малята витягають з води гумові іграшки і розставляють їх на рушнички відповідних кольорів.

Експериментальна діяльність “Тоне не тоне ”

- Поки каченята гріються на сонечку, ми пограемося з водичкою! (діти повертаються до посудини з водою).

-Що є на дні у ставочку? (пісок). Опустіть ручки у воду і спробуйте дістати його. (діти опускають руки в посудину з водою, дістають пісок, розглядають його).

- Візьмемо трохи сухого пісочку і висипемо його у воду. (вихователь набирає на лопатку трохи піску і висипає його в посудину. Звертає увагу дітей на те, що пісок опускається на дно).

- Спробуємо кинути у воду сухі гілочки. Як гадаєте, вони теж потонуть, як пісок? Що відбувається з гілочками? Вони плавають чи тонуть? На бережку, біля ставочка, лежать камінчики і м'ячики. Візьміть собі по камінчику і киньте їх у воду. (Діти кидають)

- Що ви побачили? (камінці потонули).

- А тепер нехай кожен із вас візьме м'ячик, скаже, якого він кольору, і теж кине його у воду. (малята по черзі називають кольори мячиків і кидають їх у воду.

Роблять висновок, що м'ячики не тонуть, а плавають).

Вправа “Як співає водичка”

- Чи знаете ви, що водичка вміє співати?

- Вона може крапати, як дощик, ось так: крап-крап-крап (педагог виконує відповідні дії сама і пропонує дітям зробити те саме.

Діти занурюють руки у воду, виймають і розглядають краплі, що стікають із пальчиків, та кола, які утворюються на поверхні води, а потім повторюють за дорослим звуконаслідування).

- Поплескайте допоньками по воді й послухайте, як вона звучить.

- Що ви почули? ( діти звуконаслідують: "плесь-плесь", "хлюп-хлюп" тощо).

-А тепер поллємо водичку з лієчки.

- Чуєте? Це вже інша пісенька! (Промовллють: "с-с-с').

Фізкультхвилинка “Танок маленьких каченят"

-Каченята висохли і хочуть з нами потанцювати.

(Під аудіозапис пісні “Танок маленьких каченят" (муз. В, Томаса, сл. Ю. Ентіна)

Дидактична тра “Знайди гніздечко”

- Мама качка кличе своїх дітей у гніздечка. Розглянемо уважно гніздечка й пташенят посадимо кожного в його домівку, де розташовані геометричні фігури ( діти розглядають каченят і саджають у відповідні гніздечка.

Вправа “Камінці та мушлі”

- Каченятка дякують і дарують нам ось цей мішечок із гарними камінчиками та мушлями.

- Вони перемішалися, а нам треба мушлі відібрати для акваріума, і камінчики залишити для гри. Спробуйте розділити їх.

Вихователь насипає дітям у тарілочку камінці та мушлі, малята розкладають їх у різні посудини.

_ Чудово нині ми пограли із каченятами пірнали, з водою досліди робили, пташенят в гніздечка розсадили, з міщечка мушлі й камнці розподілили геть усі! Уже нам час відпочивати. Тож прощавайте, каченята!

HAT