Учитель-логопед: Статнік Валентина Петрівна

Пам'ятка для батьків

Пам’ятайте:

1.Висновки логопеда, психолога- це не вирок, а поява нової можливості для подолання  порушень мовленнєвого розвитку, а якщо необхідно то і психофізичного. Якщо вчасно не звернути  особливу увагу на відповідні проблеми, вони можуть набути незворотнього характеру й вплинути на психологічний розвиток дитини, становленні особистості дитини, успішність в школі.

2.Не варто сподіватися, що дитина навчиться правильно розмовляти через 2-3 тижні, або всі мовленнєві чи психологічні проблеми будуть вирішені за 2 місяці. Це процес не швидкий і тільки взаємодія учителя-логопеда, вихователя і батьків- запорука успішної корекційної роботи з дітьми, які мають вади мовлення.

3. Формування чистого мовлення у дошкільників- особливо відповідальне завдання для учителів-логопедів, вихователів, батьків. І дуже важливо, щоб мовленнєвий вплив  був повноцінним, тобто дорослі говорили чітко, зрозуміло, з нормальною силою голосу.

4.Треба бути дуже уважними що говоримо дітям. Іноді буває краще промовчати ніж     сказати щось не те.

5. Ніколи не перебивайте дитину, не примушуйте виконати щось швидко.

6.Вірте, що ваша дитина чудова, прекрасна.  Коли дитина бігає не варто стримувати і забороняти. Дайте дитині насолодитися дитинством. Оточуйте дитину позитивними емоціями.

7. Прислуховуйтеся до  порад фахівців.Ніколи не соромтеся запитати. 

                                                     Учитель-логопед     Валентина Статнік

HAT