Мова дорослого- взірець для наслідування
Для того щоб вправи для розвитку мовлення дитини стимулювали розвиток мовленнєвих навичок, потрібно врахувати деякі рекомендації фахівців:
Ігровий підхід до вправ з розвитку мовлення
Дитина краще сприймає інформацію в ігровій формі.
Тривалість занять для розвитку мовлення
Найбільш оптимальна тривалість занять для дитини 2-3 (4) років – 15-20 хвилин в день. Якщо тривалість буде більшою, дитина втратить інтерес до вправ, буде розсіяною і дратівливою. Перевантаження мовленнєвим матеріалом може спровокувати заїкання.
Більше різноманітності
Малюкам швидко набридає одноманітність. Форма подачі інформації, виконання вправ повинна постійно змінюватися.
Комфортні умови для занять з розвитку мовлення
Зрозуміло, що заняття з розвитку мовлення повинні проходити в спокійній, приємній дитині обстановці. Маленьких дітей батьки можуть садити собі на коліна, старших діток - навпроти себе. Важливо, щоб дорослий знаходився на одному рівні з малюком, міг дивитися йому в очі. Ні в якому разі не можна форсувати розвиток мовлення дитини. Шкідливо навантажувати дітей складним мовленнєвим матеріалом, змушувати заучувати незрозумілі йому слова.
Розвиток мовлення - комплекс заходів, який включає: спілкування; спів; массаж; вправи: для розвитку мовленнєвого дихання , дрібної моторики; м’язів мовленнєвого (артикуляційного) апарату, рухової активності,психологічних процесів ( пам’яті, уваги, мислення);ігри; сенсорну інтеграцію.