Скарбничка вихователя: МАРКУ ЛІДІЯ МИХАЙЛІВНА

«Казковий сніговик» (заняття з малювання для дітей середньої групи)

Підготувала: вихователь СДНЗ № 37 Марку Л.М.

Мета: Продовжувати вчити дітей малювати нетрадиційними техніками

малювання( штампами, зібганим папером, тичками). Активізувати словник

дітей прикметниками . Вчити відгадувати загадки, розглядати ілюстрації і

відповідати на запитання вихователя словосполученням, реченнями.

 

Розвивати увагу, уяву, мислення, пам'ять, дрібну моторику пальців рук,

естетичний смак.

 

Виховувати цікавість до заняття, самостійність, акуратність.

Обладнання і матеріали: сніговик зроблений з паперу всередині з листом,

стіл прикрашений біли хутром, зроблений у вигляді казкової засніженої

галявини, ялинка, сніговик, дві чарівні торбинки, загадки, вірші, зразок,

фарби гуашеві - біла, чорна, оранжева, штампи з картоплі та моркви,

тарілочки, серветки, підставки, фізхвилинка «Зимова казка» анімована з

ноутбука.

 

Хід заняття:
Вихователь - Вправо, вліво поверніться
Одне одному всміхніться,
А дню ясному, вклоніться!
Діти вітаються з гостями.
Вихователь читає загадку:
Чудо сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі,
В тих санях сидить цариця -
Білокоса, білолиця.
Рукавом махає - снігом все вкриває...
(Вихователь звертає увагу дітей на ілюстрацію зими)
-Чим вкриває землю зима?(снігом).

-  Нарешті випав сніг і все довкола причепурилось у білі кожушки. Взимку
панує холод, мороз, метелиця але діти чекають зими - гарної, чарівної, веселої,
сніжної.

- Як ви думаєте чи можна зиму назвати веселою? Чому?

(Відповіді дітей - взимку можна кататись на санчатах, лижах, ковзанах, грати в
сніжки, ліпити сніговика).

Вихователь - Стоїть взимку нерухомо

Наче сторож біля дому

У руках мітлу тримає,

Та ніде не поспішає....

І до носа, моркви звик

Білий сторож.... (снігопик).

Вихователь звертає увагу дітей на зимовий куточок. На ньому стоїть сніговик.
У сніговита конверт. Цікаво що там? Та це ж лист. А що в ньому написано , ми
зараз дізнаємось.

 

-   Отож   сідайте   зручненько,   слухайте   уважненько.(   Діти   сідають   на
подушечки).

Вихователь розповідає історію яка трапилась з Сніговиком. Діти зліпили
сніговика. І попросили його віднести листа для Діда Мороза. Вночі Сніговик
ожив і вирішив віднести листа Діду Морозу. З ним трапились незвичайні
пригоди. Лисиця і Вовк хотіли забрати листа. Але Сніговик виконав
прохання дітей. І коли діти вийшли вранці на вулицю, то побачили що біля
Сніговика стоїть мішечок - золотий, загадковий, чарівний.

Вихователь звертає увагу дітей на казкову галявину.

-         Що з'явилось? (Мішечок)

-         Як ви думаєте, що може бути в мішечку?

-         Який на дотик? Твердий чи м'який?

Вихователь висипає з мішечка штампи з моркви і картоплі.

-         Що це?

-         Для чого Дід Мороз передав дітям штампи?

-         Так, Дід Мороз пропонує нам намалювати веселих сніговичків.

Розгляд зразка.

-         Що це?

-         Якого кольору сніговичок?

-         З чого складається сніговичок? (з кульок)

-         Скільки кульок?

-         Чи однакові кульки за розміром?

-         Де знаходиться сніговичок?( на доріжці)

-         Що ще є в сніговика?( очі, рот, носик- морковка,ґудзики)

Показ послідовності роботи.

Пальчикова гімнастика.

Раз- два, раз- два,

Круглий тулуб, голова.(Діти імітують скочування кулі)

От така красуня,

Наша баба снігова!

Діти сідають за столи. Розглядають штампи на тарілочках - вони різні за
розмірами . Шпампи з картоплі, моркви.

 

Діти малюють під музику зими.( діти використовують зібганий папір для
малювання снігу, також тички длз.>: сніжинок).

Фізхвилинка «Зимонька вітає нас» ( діти дивляться в ноутбук і виконують
вправи за казковими сніговиками.

(Поки діти малювали вихователь приготував червону торбинку з цукерками)

Вихователь і діти розглядають сніговиків і грають в д/гру «Сніговик який?»

(веселий, казковий, біленький, кумедний, пухнастий, гарний, смішний)

Вихователь пропонує дітям пройти до казкової галявини.

-   Що змінилось на казковій галявині?

Діти помічають на галявині чарівну червону торбинку.

-   Як видумаєте що в торбинці? ( версії дітей)

Вихователь розв'язує торбинку. Пригощає дітей та гостей цукерками.
Заняття закінчується.

6

7

8

9

HAT