Скарбничка вихователя: МАРКУ ЛІДІЯ МИХАЙЛІВНА

«ЛИСТЯЧКО» (ЗАНЯТТЯ З СЕНСОРНОГО РОЗВИТКУ)

Тема: Листячко. 

Підготувала: вихователь ясельної групи Марку Л.М.

Мета: Продовжувати знайомити дітей з осінніми явищами, вчити порівнювати листочки з різних дерев за формою, величиною, закріпити кольори (зелений, жовтий, червоний), розвивати сенсорні здібності (зорові, слухові, дотикові), увагу, пам’ять, мислення. Формувати любов до ближнього, бережливе ставлення до природи, радість від краси.

Матеріал: кошики (три), листочки різнокольорові – зелений, жовтий, червоний, психогімнастика «Вітер та листочки», діагностична вправа «Різнокольорові листочки».

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

Привітання.

Вправо-вліво поверніться

Одне одному всміхніться

А дню осінньому вклоніться!

 

Психогімнастика: «Вітер та листочки»

Ми листочки, ми листочки – ми осіннії листочки,

Ми на дереві сиділи,

Вітер дунув – полетіли.

Політали, покружляли. І на землю тихо впали. Ш-ш-ш.

Полежали, відпочили.

Вітер подув – полетіли.

Політали, покружляли і на землю тихо впали. Ш-ш-ш.

 

Емоційна хвилинка «Радість»

Вихователь знімає рушничок із кошика. Діти розглядають їх, показують радість. Усміхаються листочкам, плескають у долоньки, вдихають запах листя, милуються ними, називають кольори, порівнюють їх за формою, величиною.

 

Ой, які ж листочки гарненькі.

І великі і маленькі.

Різний колір можуть мати, то вони зеленкуваті,

То жовтенькі, то червоні, як у мене на долоні.

 

В и х о в а т е л ь. Осінь, осінь, лист жовтіє, з неба часом дощик сіє.

Червонясте, золотисте опадає з неба листя.

Діти ті листки збирають і доріжку з них складають.

 

Малята вибирають листочки з кошика і викладають на ковдрі різнокольорову доріжку. На ній з’являються жовта, зелена, червона стежинки.

 

Фізхвилинка «Осінньою стежинкою»

Осінньою стежинкою дітки гуляють,

По листячку опалому (осінньому) тихо ступають.

Воно більше вже шелестіти не хоче,

Бо дощ намочив килимок із листочків.

 

Малята виконують вправу «Дощик».

Дощик, дощик, крап-крап-крап (вказівним пальцем правої руки стукати по лівій долоні)

Мокрі всі доріжки,

Нам не можна йти гуляти («погрозити» вказівним пальчиком)

Ми промочимо ніжки (ритмічно потупати ногами).

 

В кінці заняття малята збирають листочки і розкладають по кольорах у кошики.

 

Дихальна вправа «Вдих і видих»

Вдихаємо аромат листячка.

 

Прощання

Стати в коло, взятись за руки, передати усмішку по колу: говорити – я люблю тебе.

 

Вправа «Листячко»

Листочки над нами кружляють (руки підняти вгору, махати кистями рук),

Листочки на землю лягають (присісти),

Вони з височині злетіли (піднятись і потягнутися на носочках),

Листочки кружляти хотіли (плавні рухи руками праворуч, ліворуч).

4

5

HAT