Скарбничка вихователя: МАРКУ ЛІДІЯ МИХАЙЛІВНА

«Капці для Святого Миколая» (СЦЕНАРІЙ ТЕМАТИЧНОЇ РОЗВАГИ ДЛЯ ДІТЕЙ ЯСЕЛЬНОЇ ГРУПИ)

Кожного року у ніч на 19 грудня високо-високо в небі можна почути чарівний дзвін срібних дзвіночків – то на санчатах їде Святий Миколай. Поміж зірок перестрибує він на санчатах з хмарки на хмарку, а зірки та старий Місяць весело посміхаються. У цю ніч мусять усі бути щасливими. В Україні з давніх-давен відзначали свято Миколая з особливим шануванням. Напередодні 19 грудня хлопці обходять двори з піснею, діти пишуть листи до святого Миколая.

Вихователь демонструє книжку з ілюстраціями про Св. Миколая і розповідає про його життя. Звернути увагу дітей на прикрашені капці для Св. Миколая. Розповідь казки (легенди) про капці для Св. Миколая.

В и х о в а т е л ь: - Вправо, вліво поверніться,

                               Одне одному всміхніться,

                               А Св. Миколаю вклоніться.

-      Він побачить, які ми гарні, добрі, слухняні. А для цього виконаємо вправу «Слухняні – неслухняні». Хто слухняний – піднімає дві ручки догори, махає і каже «Я!» «Я!», а хто не слухняний – ручки ховає позаду і мовчить. Будьте уважні, бо Св. Миколай спостерігає за дітками із-за хмарки. Подарунки одержать тільки слухняні дітки.

Проводиться вправа (виконується)

-         Молодці, дітки, старанно і весело виконували вправу.

-      А зараз, дітки, підійдіть, будь-ласка, до чарівних чобітків і пощупайте, подивіться, чи є подарунки для вас.

(Діти виконують прохання, але там нічого немає).

В и х о в а т е л ь: Певно Св. Миколай хоче ще послухати віршики, які ви знаєте.

Діти читають віршики.

Звучить (лунає) спокійна колискова мелодія.

 

В и х о в а т е л ь: - Наступає нічка, ляжемо відпочивати, а тим часом Св. Миколай буде заглядати у кожне віконце, чи вже полягали дітки, чи можна принести їм подарунки. Діти лягають на подушечки на підлозі і заплющують очі. (Вихователь наповнює чобітки подарунками).

-         Ніч пройшла, дітки прокидаються.

-      Розплющіть оченята, поверніть голівку вправо-вліво, тягнемо ручки, ніжки, промовляємо а-а-а, сідаємо, дивимось вперед і промовляємо о-о-о (дивуємось).

Дітки підходять до столу, щупають чобіток і визначають, що він повний (твердий). Всі разом посміхаємось, радіємо, плещемо в долоні.

В и х о в а т е л ь: - Дітки, погляньте, а капців немає. То Св. Миколай забрав, бо вони йому дуже сподобались. А вам залишив подарунки.

Вихователь виставляє чарівне дерево. Це дерево – добра, щирості, любові.

Дітки підходять до дерева і чіпляють маленькі чарівні сердечка (іграшки) в знак подяки Св. Миколаю.

 

В и х о в а т е л ь: Св. Миколай дуже любить робити всім добро: і дорослим, і малим. Ось і ми показали Св. Миколаю, як ми його любимо і також будемо вчитись робити добро, любити один одного.

Дітки одержують подарунки.

В и х о в а т е л ь: Малята, давайте попрощаємось зі Св. Миколаєм, скажемо: До побачення, Св. Миколаю! Ми тебе любимо! Помахати ручкою (цьом, папа).

1

2

3

HAT