Творча сторінка директора

Правила виховання дитини від Клода Штайнера ( амер. психолог, психотерапевт).

  1. Коли ти народжуєш дитину, ти зобов'язуєшся до її повноліття віддавати їй свою турботу, розуміння і любов. Не варто заводити дитину, якщо немає внутрішньої впевненості, що зможеш забезпечити 18 років турботи і уваги. Але старайся створювати такі умови, які допоможуть дітям швидше стати самостійними.
  2. Головне завдання батьків - дати дітям можливість цілком і повністю проявити свої здібності, тягу до пізнання, спонтанність в самореалізації.
  3. Надайте дитині можливість стати самостійним. Не роби все за неї. Ніяка інша виховна мета (дисципліна, манери, оцінки) не може бути важливіше формування самостійності.
  4. Забезпечувати їй вільний простір, де вона може реалізовуватися і виявлятися у всіх своїх потенціалах.
  5. Не ігноруй потреби і думку своєї  дитини. Так  пригнічується тяга до пізнання. Слухай її, поважай логіку і почуття, висновки і думки. Дозволяй  вимагати, щоб її точка зору приймалася до уваги. Так вона навчиться самовиражатися і приймати чужу думку з повагою.
  6. Піклуйся про формування близькості. Тяга до неї пригнічується браком фізичних і емоційних вражень. Давай малюкові право і можливість висловлювати свою любов, говорити про брак любові.
  7. Люби дитину і показуй це. Немає жодної об'єктивної причини, по якій варто приховувати свої емоції.
  8. Не рятуй дитину зразу: спочатку дай йому можливість допомогти самому собі, в залежності від вікових здібностей, за винятком випадків реальної небезпеки. Не вказуй, що робити. А просто будь поруч, дозволяючи йому повірити в свої сили. 
  9. Вір в своїх дітей. Коли вони виростуть, то зможуть  зкористатися цією вірою і винагородять тебе особистим успіхом і відчуттям щастя.
HAT