Біоенергопластика

Біоенергопластика- це система вправ для розвитку пластичності артикуляційного апарату і синхронності його рухів з рухами кисті рук. Спільні рухи рук і артикуляційного апарату, якщо вони пластичні, синхронні, вільні, допомагають активізувати рівномірне розпреділення біоенергії в організмі. Це активізує інтелектуальну діяльність дітей, розвиває координацію рухів та дрібну моторику.

Термін біоенергопластики складається з 2-х слів: біоенергія і пластика. Біоенергія-це та енергія, яка знаходиться всередині людини. Пластика-плавні, розкуті рухи тіла, рук, які є основою біоенергопластики. «Біоенергопластика» включає в себе три базових поняття: біо- людина, як біологічний об’єкт, енергія-сила , яка необхідна для виконання певних дій, пластика- пластичність рухів, яка характеризується безперервністю, енергетичною наповненістю, емоційною виразністю.

Методи кінезіоології- масаж кисті рук, шиї, плечей, пальчикова моторика, артикуляційна гімнастика пов’язані з елементами біоенергопластики. Під впливом таких тренувань помітні позитивні зрушення в організмі : синхронізується робота півкуль кори головного мозку, покращується пам’ять, увага, мислення, мовлення.

Елементи біоенергопластики можна використовувати як розминки, фізхвилинки та під час різних видів діяльності.

-« У лікаря»-(вправи для губ, язика, щелеп, як покаже лікар;

-«Жучки»-розвиток мовного дихання (вдох через ніс-животом; видих через рот-втянути живіт.

Техніка біоенергопластики: з’єднання рухів кистей рук з рухом органів артикуляційного апарату (це коли в момент виконання артикуляційної вправи рука показує де , в якому положенні знаходиться язик, щелепа, губи.

Н-ад: Жабки

Ми як жабки-скрекотушки:

Тягнем губки аж до вушок.

Ви гарненько тягніть губки,

Я побачу ваші зубки

Рекомендації з проведення вправ артикуляційної гімнастики:

  1. Проводити артикуляційну гімнастику потрібно щодня, щоб вироблені у дітей навички закріплювалися. 2-3 вправи по 5-7 повторів до 5 хв. 3-4 рази на день.

  2. Статичні вправи виконуються по 10-15 сек ( утримання артикуляційної пози в одному положенні.

  3. Проводити вправи емоційно в ігровій формі.

    Комплекс вправ можна знайти в YouTube «Біоенергопластика для дітей».

     

                                                     В.Статнік

HAT