Презентація Бізіборди

Завантажити презентацію Бізіборди

         Історія виникнення Лок Бордів (які зараз називають бізібордами або кінезіологічними тренажерами) розпочалася з 1907 року. Марія Монтессорі використовувала  в школі для дітей з порушеннями в розвитку.. ЇЇ методика виховання всім відома- допомагати дітям самостійно пізнавати світ, через знайомство та дії з різноманітними речами, предметами. Це була дошка з 4-ма замками. Сучасні дошки наповнені різноманітними предметами.

 Їх ціль:

• розвивари дрібну моторику,логіку і мислення;

• сприяти розвитку довільності; умінню грати за правилами).

 Також їх можна використовувати  для розвитку та корекції мовлення дітей, а саме для:

- розвитку слухових відчуттів (дзвенить, стукає, скрипить, пищить, шарудить, свистить тощо)

-вправляння в звуконаслідуванні, відтворенні звуків; (скрип, дзень, тук-тук, фа-фа, пи-пи);

- автоматизації звуку в словах ( Н-ад: назви предмет зі звуком «ш»; назва якого предмету має звук «с»);

-  наповнення мовленнєвого словника дітей, словотворення (застібка, застібати, крутити, розстібнути, прикріпити та ін);

- розвитку граматичної сторони мовлення; (один замок, багато замків, відімкнути замок, відчинити двері та інші).

- сенсорної інтеграції: (працетерапія, заняттєва терапія). Бізібордом можна зацікавити і гіперактивну дитину і дитину з СДУ .

-формуванню узгодженості роботи півкуль головного мозку за рахунок участі обох рук;

-розвитку  зв’язного мовлення ( придумай казку «Подорож машинки»);

-для занять з дітьми, які заїкаються ( прийом-коментування дій)

Для виготовлення бізіборду не потрібно ніяких креслень і схем. За основу підійде будь-яка дошка або дверцята старої шафи, куб.  Імпровізувати можна безмежно.

 Кріпляться всілякі привабливі  дрібнички. Підійде все, що можна вертіти, крутити і клацати: різні замочки, кнопки, гачки, рахівниці, валики, тумблери, ризетки, гайки та інш. Жодна з них не подібні.

Корисність цієї іграшки переоцінити неможливо:

• знайомство з різними кольорами та відтінками;

• розвиває самостійність і пізнавальну активність;

Можна охопити і інші сторони розвитку. Н-ад: математика, гендерне виховання, ознайомлення з навколишнім тощо.

Розпочинати ігри з бізібордом можна вже з 1 року життя, коли дитині цікаво щось відчиняти, відкривати, закривати. Дитина самостійно без дорослого може бути зайнята. Головне дотримуватись безпеки. Творіть, шановні колеги та батьки!

• Меблеві коліщатка різних діаметрів, що обертаються і стаціонарні. Прикручуються на саморізи. Можна додати кольору, використовуючи кольорову ізоляційну стрічку.

• Валики різного призначення: масажні та будівельні, поролонові, хутряні, картонні (підійде навіть втулка від туалетного паперу чимось прикрашена). Чим різноманітніше будуть матеріали, тим більше сенсорного досвіду отримає дитина.

• Петлі і замочки. Вибирайте найпростіші моделі. Підійдуть клямки і шпінгалети. З їх допомогою можна зробити віконця, що відкриваються,  попередньо вирізавши необхідний прямокутник з листа фанери. Надалі віконця можна розфарбувати акриловими фарбами, надавши їм вигляд, наприклад, будиночка.

• Шнурівок. Для початку малюємо кросівок акрилом, потім прикручуємо гачки і вставляємо шнурок.

• Диск від старого телефону, що крутиться. Прикріплюємо диск, а потім малюємо телефон.

• Блискавки. Їх можна приклеїти та прибити степлером. Фон може бути різний: підійде і куртка, і крокодил, де блискавка служитиме зубами.

• Липучки. Приклеюємо одну зі сторін на суперклей до дошки, іншу на якусь кумедну фігурку.

• Ліхтарики. Прості і зрозумілі дитині.

• Дзвіночки. Їх можна купити в рибальському магазині і повісити на гачок, що вкручується.

• Дверні ручки. Тут все зрозуміло, шукаємо зразки, що завалялися в гаражі, на антресолях, або купуємо в будівельному магазині.

• Рахівниці. Можна купити готові, дерев'яні або пластикові, або зробити самому. Для цього буде потрібна різьбова спиця, в яку вкручуються гачки, гайки і дерев'яні намиста, ґудзики.

• Дзеркала. Підійдуть маленькі, обертові для автомобілів, опуклі і звичайні, косметичні. Найважливіше в цьому елементі - захисний край, щоб дитина не порізалася.

• Тумблери або просто вимикачі, якими можна просто клацати.

Прекрасною ідеєю є дверцята, що відчиняються, за ними можна поставити книгу. Вона стане свого роду продовженням гри і, можливо, в майбутньому читання для малюка стане таким же захопливим заняттям, як і гра з бізібордом.

Тож, дорогі батьки - не бійтеся починати роботу. Найголовніше це бажання і любов до ваших дітей! Головне дотримуватись правил безпеки.

 

 

HAT