Тьюторський супровід виховання та розвитку дитини. Батькам на допомогу

Рух і слово

Своєрідну роль відігравав в житті первісної людини рух. Можливо, люди почали танцювати і використовувати рух, як засіб комунікації, ще задовго до виникнення мови, адже, не зважаючи на давно набуте вміння розмовляти, ми й досі розпізнаємо справжні, приховані почуття та емоції оточуючих нас людей саме за допомогою міміки.

Піфагор, наприклад, розробив цілу науку про евритмію. Це здатність людини знаходити правильний ритм в усіх життєвих проявах, тобто не лише у співі, танці чи грі на музичному інструменті, а й в розмові. Піфагором були встановлені мелодії та ритми, за допомогою яких можна було відповідно впливати на душі молодих людей. Ці мелодії були спрямовані проти некерованої пристрасті та смутку, проти дратування, гніву чи інших психічних розладів.

Арт-терапія –це засіб невербального спілкування, що робить її особливо цінною для тих, кому складно словесно описати свої хвилювання.

Комплексне поєднання елементів арт-терапії, казкотерапії, танцювально-рухової та музичної,зображувальної терапії,ефективно впливатиме на психічний стан дитини та носитиме не стільки лікувальний, скільки психогігієнічний (профілактичний) та корекційний характер.

Тож максимально долучайте дітей до різних видів арт-терапевтичних дій.

Учитель-логопед В.П.Статнік

HAT