Тьюторський супровід виховання та розвитку дитини. Батькам на допомогу

Поради родинам

Дорогі батьки!

Ви - перші та найважливіші вчителя вашої дитини. Перша школа - Ваш будинок - матиме величезний вплив на те, що він буде вважати важливим у житті, на формування його системи цінностей. Дві речі Ви можете подарувати своїй дитині на все життя: коріння і  крила.

Скільки б ми не прожили, ми все одно постійно повертаємося до досвіду дитинства - до життя в сім'ї: навіть сивочолий ветеран продовжує посилатися на "те, чого вчила мене моя мати", "те, що показав мені батько", "те, чого мене вчили вдома". Цікаво, що й люди, які досягли успіху в житті, відзначають значимість того, що дається дитині батьками.

"Роки чудес" - так називають дослідники перші п'ять років життя дитини. Що закладається в цей час емоційне ставлення до життя і людей , наявність або відсутність стимулів до інтелектуального розвитку залишають незгладимий слід на всьому подальшому:поведінці і способі мислення людини. Уміння говорити, слухати, користуватися мовою також належить до числа речей, які дитина, що живе серед людей, осягає дуже рано. І перш ніж почати читати, він повинен достатньо оволодіти мовними навичками, умінням слухати і говорити.

Протягом цих перших років видаються дуже метушливі дні, і батьки будуть дивуватися: "Де тут взяти час, щоб ще чогось вчити?!" Але не слід забувати, що навіть рівний, заспокійливий тон в ситуаціях розбитих колін, набитих шишок, роздратування дорослих може послужити основою формування особистості, зміцнити зв'язки між дітьми і батьками, і сприяти виробленню позитивного ставлення, здатності сприймати те, чого навчають батько і мати.

 

                                                                   З інтернету

HAT