Тьюторський супровід виховання та розвитку дитини. Батькам на допомогу

Чарівна сила маминого голосу

Дочекайтеся, коли ваш малюк буде солодко сопіти – прошепотіть йому щось важливе на вушко. «Я люблю тебе. Я пишаюся тобою. Ти найкращий син для нас з татом» Що може бути простіше і краще, ніж такі слова, сказані серцем люблячої матері?

Якщо  мама каже такі слова дитині  , яка хворіє,  то малюки, які отримують мамині нічні визнання в любові, видужують набагато швидше. Ось така материнська магія. Такі дослідження проводили чимало педагогів та психологів. Куди простіше — на відміну від більшості терапій, це безкоштовно, завжди під рукою.  Це важливо розуміти – магія працює в обидві сторони! Отримують дуже важливе щось і мама, і дитина. У кожного це «Щось важливе» своє.

       Відчуття близькості з кожним з дітей. Це ні з чим незрівнянне відчуття. Скільки б їм не було років, в момент сну вони схожі на маленьких ангелів. Вдень їх буває не так просто обійняти або потримати на руках — у них вже стільки справ! А вночі  можна без перешкод обійняти  кожного з них,  і сказати про те, що важливо для мами та дитини. Можна сказати щось важливе, що вдень може бути не почуте. Дні бувають різні. Іноді від великої кількості інформації або солодощів малюки можуть вести себе не дуже добре, і це ускладнює спілкування. Але коли вночі шепотіти на вушко про те, як ми їх любимо, все це залишається в минулому:  нерозуміння, образи.

         Дитині варто частіше говорити фразу такого роду: «А ти знаєш, що якби могли, то з усіх дітей світу ми б вибрали тебе». Дітям дуже важливо відчувати, що вони особливі, що вони важливі і потрібні, саме такі, які вони є. Якщо важливі фрази говорити своїм дітям вночі, то багато проблем вирішуються самі.Які фрази бувають і які зазвичай радять казати психологи • «Я твоя мама, а ти мій син» — ця фраза допомагає, якщо ви не відчуваєте зв'язку з дитиною, саме душевного зв'язку.  • «Я дуже рада, що ти є». • «Я рада, що ти хлопчик». . • «Ми з татом тебе дуже любимо, ти наш син» — ключове слово тут «наш».

. • «Мені дуже шкода». Фраза підходить, якщо протягом дня ви посварилися, не було розуміння, зривалися. . • «Я пишаюся тобою»,• «Я люблю тебе». Три чарівних слова. Якщо в них вкладено це почуття.  На вимовляння чарівних фраз потрібно налаштуватися. Не можна  робити це механічно. Важливо підійти до процесу з душею, а не на бігу.. Щоб слова були магічними, їх цією магією потрібно заряджати. А заряд, потрібний нашим дітям, знаходиться в нашому материнському серці. Сеанс не повинен бути довгим. Це всього лише три-п'ять хвилин. Але дуже емоційно насичені п'ять хвилин. Важливо робити це регулярно маленькими кроками. А не намагатися один раз за тиждень нашептати три години любові. Ми ж їмо кожен день по кілька разів, а не робимо це тільки в неділю, вірно? І крім того, не забувайте говорити такі фрази і вдень, між справою, без усякого приводу. Обіймати їх просто так, цмокнути потилицю,   якщо проходили повз. Це те, що діти запам'ятають на все життя. І швидше за все, саме це вони і будуть згадувати. Не можна недооцінювати силу слів матері. Для того, щоб визнати це, пригадайте, які слова вашої мами ви пам'ятаєте і зараз, через тридцять, сорок років. І які з них були для вас важливими. Ця магія доступна вам завжди, не коштує грошей, для цього не потрібно нічого особливого.

Завідуюча  В.Статнік 

HAT